Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL40WL6A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL40WL6A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL40WL6A
| Part No | FL40WL6A |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | LAMP INCANDESCENT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Panel Indicator Wire Leads - 8" (203.20mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | - |
| Termination Style: | Wire Leads - 8" (203.20mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | - |
| Lamp Color: | - |
| Type: | Incandescent |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | - |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply FL40WL6A , send us a request quote to request FL40WL6A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL40WL6A.The price and lead time for FL40WL6A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL40WL6A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





