Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL3100TSX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL3100TSX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL3100TSX
| Part No | FL3100TSX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC GATE DRIVER LOW SIDE SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Current - Peak Output (Source, Sink): | 3A, 3.2A |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Number of Drivers: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Low-Side Gate Driver IC Non-Inverting SOT-23-5 |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 18 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 39 Weeks |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Logic Voltage - VIL, VIH: | 0.8V, 2V |
| Driven Configuration: | Low-Side |
| Series: | - |
| Gate Type: | N-Channel MOSFET |
| Other Names: | FL3100TSX-ND FL3100TSXTR |
| Channel Type: | Single |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Rise / Fall Time (Typ): | 13ns, 9ns |
Introduce
We can supply FL3100TSX , send us a request quote to request FL3100TSX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL3100TSX.The price and lead time for FL3100TSX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL3100TSX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





