Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL2870C8G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL2870C8G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL2870C8G
| Part No | FL2870C8G |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | INCAND PANEL INDICATOR GRN 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Panel Indicator Green Diffused 24V Square with Flat Top, 12.00mm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.35" (9.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top, 12.00mm |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | Incandescent |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply FL2870C8G , send us a request quote to request FL2870C8G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL2870C8G.The price and lead time for FL2870C8G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL2870C8G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





