Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL275C8G-CHROME with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL275C8G-CHROME with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL275C8G-CHROME
| Part No | FL275C8G-CHROME |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | INCAND PANEL INDICATOR GRN 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Panel Indicator Green Diffused 24V Round with Flat Top |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | - |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.39" (9.91mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | Incandescent |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply FL275C8G-CHROME , send us a request quote to request FL275C8G-CHROME pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL275C8G-CHROME.The price and lead time for FL275C8G-CHROME depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL275C8G-CHROME.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





