Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FE1Q-024-060-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FE1Q-024-060-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FE1Q-024-060-01
| Part No | FE1Q-024-060-01 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN BLWR CF 380X88MM BALL 24VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 24VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | - |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Blower, Cross Flow |
| Features: | - |
| Air Flow: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | - |
| Noise: | 59.0 dB(A) |
| Termination: | Terminal Block |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 3.3 lbs (1.5kg) |
| RPM: | - |
| Material - Frame: | - |
| Size / Dimension: | Rectangular - 471mm L x 163mm H (60mm Dia) |
| Series: | FE1Q060 |
| Width: | 88.00mm |
| Other Names: | 381-2389 |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply FE1Q-024-060-01 , send us a request quote to request FE1Q-024-060-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FE1Q-024-060-01.The price and lead time for FE1Q-024-060-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FE1Q-024-060-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






