Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F640BFHEPBTL70A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy F640BFHEPBTL70A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
F640BFHEPBTL70A
| Part No | F640BFHEPBTL70A |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | IC FLASH 64M PARALLEL 48TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.488", 12.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 48-TSOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH Memory IC 64Mb (4M x 16) Parallel 70ns 48-TSOP |
| Voltage - Supply: | - |
| Memory Size: | 64Mb (4M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 425-1874 LH28F640BFHE-PBTL70A LHF64FG8 |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply F640BFHEPBTL70A , send us a request quote to request F640BFHEPBTL70A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number F640BFHEPBTL70A.The price and lead time for F640BFHEPBTL70A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part F640BFHEPBTL70A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





