Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F38000106 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy F38000106 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
F38000106
| Part No | F38000106 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR LINEAR 152.4MM WIRE LEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical: | - |
|---|---|
| Package / Case: | Cylinder |
| Linearity: | ±1% |
| Mounting Type: | Custom |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | - |
| Resistance Tolerance: | ±20% |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Resistive Sensor Linear Position Round Shaft Wire Leads |
| Voltage - Supply: | 30V |
| Actuator Type: | Round Shaft |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Linear Range: | 0 ~ 152.40mm (0 ~ 6.00") |
| For Measuring: | Linear Position |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Resistive |
| Series: | MLT |
| Other Names: | 480-6977 F38000106-ND MLT006N9000F5C |
| Output Signal: | - |
| Technology: | Resistive |
| Resistance: | 9 kOhms |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply F38000106 , send us a request quote to request F38000106 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number F38000106.The price and lead time for F38000106 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part F38000106.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






