Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F11734-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy F11734-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
F11734-000
| Part No | F11734-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HL1910E-230V-UK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Power - Rated: | 2000W |
|---|---|
| Tool Type: | Heat Gun |
| For Use With/Related Products: | Heat Shrink Tubing |
| Approved Countries: | United Kingdom |
| Current: | 8.7A |
| Approval Marks: | - |
| Voltage: | 230V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Gun 230V 120°F ~ 1100°F (49°C ~ 593°C) 2000W |
| Temperature Range: | 120°F ~ 1100°F (49°C ~ 593°C) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | - |
| Series: | - |
| Includes: | Heat Gun |
| Compatible Tools: | - |
| Nozzle Opening: | - |
| Features: | 8' Cord, Temperature Control |
| Air Flow: | - |
| Accessory Type: | - |
Introduce
We can supply F11734-000 , send us a request quote to request F11734-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number F11734-000.The price and lead time for F11734-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part F11734-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





