Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F-3599 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy F-3599 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
F-3599
| Part No | F-3599 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BUMPER SQU 0.812"L X 0.812"W BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Hardness: | - |
|---|---|
| Mounting Type: | Adhesive, Rubber |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bumper Square, Tapered 0.812" L x 0.812" W (20.62mm x 20.62mm) Polyurethane Black |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Shape: | Square, Tapered |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.812" L x 0.812" W (20.62mm x 20.62mm) |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Type: | Bumper |
| Thickness: | 0.300" (7.62mm) |
| Other Names: | F 3599 F3599 |
| Material: | Polyurethane |
| Form: | - |
Introduce
We can supply F-3599 , send us a request quote to request F-3599 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number F-3599.The price and lead time for F-3599 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part F-3599.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





