Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EYAGJNZXX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EYAGJNZXX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EYAGJNZXX
| Part No | EYAGJNZXX |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | RF TXRX MOD BLUETOOTH TRACE ANT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 28-SMD Module |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Data Rate: | 1Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Utilized IC / Part: | nRF51422 |
| Memory Size: | 256kB Flash, 32kB RAM |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Antenna Type: | Integrated, Trace |
| Sensitivity: | -93dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Current - Receiving: | 13mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 10.5mA ~ 16mA |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, SPI, UART |
| Other Names: | 587-4373-2 GT EYAGJNZXX |
| RF Family/Standard: | Bluetooth/ANT |
| Protocol: | Bluetooth v4.2 |
| Power - Output: | 4dBm |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Modulation: | GFSK |
Introduce
We can supply EYAGJNZXX , send us a request quote to request EYAGJNZXX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EYAGJNZXX.The price and lead time for EYAGJNZXX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EYAGJNZXX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





