Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EVLVIPER28L-10W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EVLVIPER28L-10W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EVLVIPER28L-10W
| Part No | EVLVIPER28L-10W |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EVAL BOARD FOR VIPER28LD 60KHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Frequency - Switching: | 60kHz |
|---|---|
| Board Type: | Fully Populated |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary Side |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | VIPer28 VIPER™ AC/DC, Primary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Utilized IC / Part: | VIPer28 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | VIPER™ |
| Other Names: | 497-8840 EVLVIPER28L10W |
| Current - Output: | 2.4A |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Power - Output: | 12W |
Introduce
We can supply EVLVIPER28L-10W , send us a request quote to request EVLVIPER28L-10W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EVLVIPER28L-10W.The price and lead time for EVLVIPER28L-10W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EVLVIPER28L-10W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






