Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ER74R22KT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ER74R22KT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ER74R22KT
| Part No | ER74R22KT |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 0.22 OHM 3W 10% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 220 mOhms ±10% 3W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.531" L (6.00mm x 13.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | ER, CGS |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | 8-1623746-1 8-1623746-1-ND 816237461 A105889TB A105889TR A105889TR-ND |
| Resistance: | 220 mOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply ER74R22KT , send us a request quote to request ER74R22KT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ER74R22KT.The price and lead time for ER74R22KT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ER74R22KT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





