Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ER1830PPAS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ER1830PPAS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ER1830PPAS
| Part No | ER1830PPAS |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | PHOTO RETRO M18 3M PNP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Connection Method: | Cable |
|---|---|
| Cable Length: | 78.740" (2000.00mm) |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 40 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Light Source: | Infrared (880nm) |
| Response Time: | 3.2ms, 5ms |
| Sensing Distance: | 118.110" (3m) |
| Sensing Method: | Retroreflective |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Adjustment Type: | Adjustable, 1-Turn Potentiometer |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Output Configuration: | PNP |
Introduce
We can supply ER1830PPAS , send us a request quote to request ER1830PPAS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ER1830PPAS.The price and lead time for ER1830PPAS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ER1830PPAS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for ER1830PPAS
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
ER18/3.2/10-3C92-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C92-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C95-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C95-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C96-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C96-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C97-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3C97-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3F36-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3F36-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3F46-A100-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER18/3.2/10-3F46-S | FERROXCUBE | PLANAR ER CORES 2PC SET | RFQ >> |
![]() |
ER1801500000G | Anytek (Amphenol Anytek) | 350 TB RISING CLAMP 90D | RFQ >> |
![]() |
ER1801510000G | Anytek (Amphenol Anytek) | 350 TB RISING CLAMP 180D | RFQ >> |
![]() |
ER1830PPAS | Carlo Gavazzi | PHOTO RETRO M18 3M PNP | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00JM | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00JP | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00JR | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00JS | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00KM | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00KP | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-00KR | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> |
| ER1840-00KS | API Delevan | FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH | RFQ >> | |
![]() |
ER1840-01JM | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-01JP | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-01JR | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
| ER1840-01JS | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> | |
![]() |
ER1840-01KM | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-01KP | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-01KR | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-01KS | API Delevan | FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02JM | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02JP | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02JR | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02JS | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02KM | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-02KP | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> |
| ER1840-02KR | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> | |
| ER1840-02KS | API Delevan | FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH | RFQ >> | |
![]() |
ER1840-03JM | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-03JP | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-03JR | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-03KM | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-03KP | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-03KR | API Delevan | FIXED IND 270NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-04JM | API Delevan | FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-04JP | API Delevan | FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-04JR | API Delevan | FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-04KM | API Delevan | FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
ER1840-04KP | API Delevan | FIXED IND 330NH 2A 65 MOHM TH | RFQ >> |








