Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELN54N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ELN54N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ELN54N
| Part No | ELN54N |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIERS ELEC LONG NOSE 6.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Long Nose |
| Length: | 6.50" (165.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Long Nose Serrated 6.50" (165.0mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.96 lb (435.45g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | ELN54 ELN54-C ELN54-ND ELN54C |
| Features: | Ergonomic, ESD Safe, Non-Slip, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply ELN54N , send us a request quote to request ELN54N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ELN54N.The price and lead time for ELN54N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ELN54N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






