Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELK-U101FB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ELK-U101FB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ELK-U101FB
| Part No | ELK-U101FB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | CMC 100MA 2LN 100 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 100mA |
|---|---|
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric), 4 Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100 Ohms @ 100MHz 100mA DCR 1.1 Ohm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.1 Ohm |
| Series: | ELK-U |
| Height (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Filter Type: | - |
| Voltage Rating - DC: | 10V |
| Other Names: | ELKU101FB PCD1573TR |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Impedance @ Frequency: | 100 Ohms @ 100MHz |
Introduce
We can supply ELK-U101FB , send us a request quote to request ELK-U101FB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ELK-U101FB.The price and lead time for ELK-U101FB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ELK-U101FB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





