Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EL0631(TA) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EL0631(TA) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EL0631(TA)
| Part No | EL0631(TA) |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COL 8SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 2 |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Data Rate: | 10Mbps |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 10Mbps Open Collector 3750Vrms 2 Channel 10kV/µs CMTI 8-SOP |
| Voltage - Supply: | 7V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 100ns, 100ns |
| Voltage - Isolation: | 3750Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 1080-1496-2 C180000102 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 10kV/µs |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.4V |
| Output Type: | Open Collector |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 20mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 40ns, 10ns |
Introduce
We can supply EL0631(TA) , send us a request quote to request EL0631(TA) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EL0631(TA).The price and lead time for EL0631(TA) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EL0631(TA).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







