Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EJ035 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EJ035 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EJ035
| Part No | EJ035 |
|---|---|
| Manufacturer | Bomar (Winchester Electronics) |
| Description | CONN F PLUG NON-CONSTANT CRIMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Shield Termination: | Crimp |
|---|---|
| Body Material: | Brass |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Fastening Type: | Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Body Finish: | Gold |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Plug, Male Pin |
| Mounting Feature: | - |
| Number of Ports: | 1 |
| Includes: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 65°C |
| Voltage Rating: | 500V |
| Mounting Type: | - |
| Packaging: | Tray |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Detailed Description: | F Type Connector Plug, Male Pin Non-Constant Crimp |
| Mating Cycles: | 500 |
| Center Contact Material: | Brass |
| Frequency - Max: | 500MHz |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Housing Color: | Gold |
| Connector Style: | F Type |
| Series: | - |
| Impedance: | Non-Constant |
| Cable Group: | RG-6 |
Introduce
We can supply EJ035 , send us a request quote to request EJ035 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EJ035.The price and lead time for EJ035 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EJ035.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






