Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E7SA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E7SA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
E7SA
| Part No | E7SA |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED VERY FINE 5.00" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Tip - Type: | Very Fine |
| Length - Overall: | 5.00" (127.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic, ESD Safe Pointed Very Fine 5.00" (127.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Pattern Number: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Material: | Stainless Steel |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic, ESD Safe |
| Tip - Shape: | Curved |
Introduce
We can supply E7SA , send us a request quote to request E7SA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E7SA.The price and lead time for E7SA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part E7SA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





