Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5130A-DIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5130A-DIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
E5130A-DIT
| Part No | E5130A-DIT |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC DRIVER CMOS LOW VOLTAGE DIE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Die |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | Die |
| Current - Output (Max): | 13mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Voltage - Load: | 1.1 V ~ 3.6 V |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Interface: | On/Off |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Switch Type: | Relay, Solenoid Driver |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | E5130A |
| Number of Outputs: | 4 |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Rds On (Typ): | 25 mOhm |
| Output Type: | N/P-Channel |
| Fault Protection: | - |
| Output Configuration: | High Side or Low Side |
Introduce
We can supply E5130A-DIT , send us a request quote to request E5130A-DIT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5130A-DIT.The price and lead time for E5130A-DIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part E5130A-DIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





