Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E105J1AV2BE2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E105J1AV2BE2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
E105J1AV2BE2
| Part No | E105J1AV2BE2 |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Illumination Type, Color: | - |
|---|---|
| Mechanical Life: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | Mom-Off-Mom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Electrical Life: | 40,000 Cycles |
| Termination Style: | PC Pin |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Actuator Marking: | No Marking |
| Ingress Protection: | - |
| Color - Actuator/Cap: | Black |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Features: | Sealed - Flux Protection |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit: | SPDT |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Rocker Switch SPDT 0.4VA (AC/DC) 20V Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Actuator Type: | Concave (Standard V) |
| Series: | E |
| Voltage Rating - DC: | 20V |
| Other Names: | *E105J1AV2BE2 CKN11462 E105J1AV2BE2-ND Q1926972 |
| Voltage Rating - AC: | 20V |
Introduce
We can supply E105J1AV2BE2 , send us a request quote to request E105J1AV2BE2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E105J1AV2BE2.The price and lead time for E105J1AV2BE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part E105J1AV2BE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







