Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DX0506/GN/12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DX0506/GN/12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DX0506/GN/12
| Part No | DX0506/GN/12 |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | VANDAL RESISTANT LED PMI GREEN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | 100mcd |
| Current: | 25mA |
| Voltage: | 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green 12V 25mA Round with Flat Top Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 12.1" (307.34mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply DX0506/GN/12 , send us a request quote to request DX0506/GN/12 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DX0506/GN/12.The price and lead time for DX0506/GN/12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DX0506/GN/12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





