Home > Products > Power Supplies - External/Internal (Off-Board) > AC DC Desktop, Wall Adapters > DPD120005-P12P-SZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPD120005-P12P-SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DPD120005-P12P-SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DPD120005-P12P-SZ
| Part No | DPD120005-P12P-SZ |
|---|---|
| Manufacturer | CUI, Inc. |
| Description | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Region Utilized: | North America |
| Current - Output (Max): | 50mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12V 600mW AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input |
| Weight: | - |
| Efficiency: | - |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm) |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 600mW |
| Input Connector: | NEMA 1-15P |
| No Load Power Consumption: | - |
| Other Names: | DPD120005P12PSZ |
| Form: | Wall Mount |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Polarization: | Positive Center |
| Output Connector: | Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm |
| Cord Length: | 72" (1.83m) |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply DPD120005-P12P-SZ , send us a request quote to request DPD120005-P12P-SZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DPD120005-P12P-SZ.The price and lead time for DPD120005-P12P-SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DPD120005-P12P-SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for DPD120005-P12P-SZ
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
DPD120005-P12/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P12N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P12P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P13/RN-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P13/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P13N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P13P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P14/RN-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P14/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P14N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P14P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
| DPD120005-P1P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> | |
![]() |
DPD120005-P5/RN-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P5/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P5N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P5P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P6/RN-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P6/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P6N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P6P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P7/RN-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P7/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P7N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P7P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P9/RP-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-P9P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-Z5N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-Z6N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-Z6P-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD120005-Z7N-SZ | CUI, Inc. | AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW | RFQ >> |
![]() |
DPD1200080-Z6P-TK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P12/RN-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P12/RP-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P12N-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P12P-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P13/RN-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P13/RP-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P13N-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P13P-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P14/RN-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P14/RP-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P14N-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P14P-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P5/RN-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P5/RP-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P5N-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P5P-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P6/RN-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P6/RP-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |
![]() |
DPD120010-P6N-DK | CUI, Inc. | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W | RFQ >> |





