Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DNRU220A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DNRU220A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DNRU220A
| Part No | DNRU220A |
|---|---|
| Manufacturer | Crouzet |
| Description | CONTROL LIQ LEV 220VAC DIN RAIL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | DIN Rail |
|---|---|
| Fluid Type: | Chemical Solutions, Coffee, Ice Cream, Purified Water, Salt Water, Waste Water |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Controller High/Low Level SPDT (1 Form C) 220VAC DIN Rail |
| Voltage - Supply: | 220VAC |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Weight: | 0.441 lb (200.03g) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Sensitivity: | 4.7kOhm ~ 100kOhm |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 91.44m |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | NRU |
| Type: | High/Low Level |
| Features: | Adjustable Sensitivity |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Contact Rating @ Voltage: | 10A @ 250VAC |
| Output Type: | Relay |
Introduce
We can supply DNRU220A , send us a request quote to request DNRU220A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DNRU220A.The price and lead time for DNRU220A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DNRU220A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





