Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DMG204B10R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DMG204B10R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DMG204B10R
| Part No | DMG204B10R |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | TRANS NPN/PNP 20V/50V MINI6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 500mA, 2V / 210 @ 2mA, 10V |
|---|---|
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini6-G4-B |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA, 100mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 20V, 50V 500mA, 100mA 150MHz 300mW Surface Mount Mini6-G4-B |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V, 50V |
| Power - Max: | 300mW |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Frequency - Transition: | 150MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 20mA, 500mA / 500mV @ 10mA, 100mA |
| Series: | - |
| Base Part Number: | DMG204 |
| Other Names: | DMG204B10R-ND DMG204B10RTR |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply DMG204B10R , send us a request quote to request DMG204B10R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DMG204B10R.The price and lead time for DMG204B10R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DMG204B10R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





