Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DMA150YA1600NA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DMA150YA1600NA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DMA150YA1600NA
| Part No | DMA150YA1600NA |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | RECT BRIDGE GP 1600V SOT227B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-227-4, miniBLOC |
|---|---|
| Diode Type: | Single Phase |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | SOT-227B |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1.6kV |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bridge Rectifier Single Phase Standard 1.6kV Chassis Mount SOT-227B |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.21V @ 50A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100µA @ 1600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Average Rectified (Io): | 150A |
| Technology: | Standard |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply DMA150YA1600NA , send us a request quote to request DMA150YA1600NA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DMA150YA1600NA.The price and lead time for DMA150YA1600NA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DMA150YA1600NA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






