Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DLFP-0125-0501 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DLFP-0125-0501 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DLFP-0125-0501
| Part No | DLFP-0125-0501 |
|---|---|
| Manufacturer | Schurter |
| Description | COMMON MODE CHOKE 5A 2LN CHAS MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 5A |
|---|---|
| Package / Case: | Nonstandard |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Chassis Mount 5A DCR 120 mOhm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.575" L x 1.575" W (40.00mm x 40.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 120 mOhm |
| Series: | DLFP |
| Filter Type: | - |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Other Names: | 486-5701 DLFP-0125-0501-ND |
| Voltage Rating - AC: | 440V |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
Introduce
We can supply DLFP-0125-0501 , send us a request quote to request DLFP-0125-0501 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DLFP-0125-0501.The price and lead time for DLFP-0125-0501 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DLFP-0125-0501.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





