Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DIAGB6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DIAGB6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DIAGB6
| Part No | DIAGB6 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | CUTTER SIDE OVAL BEVEL 6.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Shape: | Oval |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Cut Edge: | Bevel |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 6.25" (158.8mm) |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Oval Bevel 6.25" (158.8mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Notched Blades, Soft Grips |
| Weight: | 0.48 lb (217.72g) |
| Capacity: | - |
Introduce
We can supply DIAGB6 , send us a request quote to request DIAGB6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DIAGB6.The price and lead time for DIAGB6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DIAGB6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





