Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFG-30445-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DFG-30445-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DFG-30445-000
| Part No | DFG-30445-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles |
| Description | MIC BOOM ANALOG UNI -69DB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| S/N Ratio: | - |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Port Location: | Bottom, Top |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100Hz ~ 10kHz Analog Microphone Boom 1.3V ~ 3V Unidirectional (-69dB ±4dB @ 74dB SPL) Solder Pads |
| Voltage Range: | 1.3V ~ 3V |
| Termination: | Solder Pads |
| Direction: | Unidirectional |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 10kHz |
| Shape: | Circular |
| Sensitivity: | -69dB ±4dB @ 74dB SPL |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.101" Dia (2.57mm) |
| Series: | DFG |
| Height (Max): | 0.108" (2.74mm) |
| Current - Supply: | 50µA |
| Type: | Boom |
| Other Names: | 423-1150 DFG30445000 |
| Impedance: | 1.7 kOhms |
| Output Type: | Analog |
Introduce
We can supply DFG-30445-000 , send us a request quote to request DFG-30445-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DFG-30445-000.The price and lead time for DFG-30445-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DFG-30445-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






