Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF2506BR26DV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DF2506BR26DV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DF2506BR26DV
| Part No | DF2506BR26DV |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | IC MCU 16BIT 512KB FLASH 176BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 16x10b; D/A 2x8b |
|---|---|
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Package / Case: | 176-LFBGA |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 176-LFBGA (13x13) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 16-Bit |
| Number of I/O: | 104 |
| Speed: | 26MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | H8S/2000 H8® H8S/2500 Microcontroller IC 16-Bit 26MHz 512KB (512K x 8) FLASH 176-LFBGA (13x13) |
| Connectivity: | I²C, SCI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | H8S/2000 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | H8® H8S/2500 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | DF2506 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply DF2506BR26DV , send us a request quote to request DF2506BR26DV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DF2506BR26DV.The price and lead time for DF2506BR26DV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DF2506BR26DV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





