Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DD03D4812A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DD03D4812A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DD03D4812A
| Part No | DD03D4812A |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | DC DC CONVERTER +/-12V 3W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Medical |
|---|---|
| Package / Case: | 24-DIP Module, 12 Leads |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output (Max): | 125mA, 125mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 125mA, 125mA 36V - 75V Input |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Efficiency: | 81% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Series: | DD03S/D |
| Power (Watts): | 3W |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Other Names: | 941-1459 DDO3D4812A |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Features: | OCP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply DD03D4812A , send us a request quote to request DD03D4812A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DD03D4812A.The price and lead time for DD03D4812A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DD03D4812A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





