Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D528V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D528V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D528V
| Part No | D528V |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | CUTTER SIDE TAPERED BEVEL 5.81" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Bevel |
|---|---|
| Length - Overall: | 5.81" (147.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Tapered Bevel 5.81" (147.6mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Shape: | Tapered |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | 0-9264472088-8 009264472088-8 09264472088-8 72088-8 |
| Features: | Non-Slip, Notched Blades, Soft Grips |
| Capacity: | - |
Introduce
We can supply D528V , send us a request quote to request D528V pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D528V.The price and lead time for D528V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D528V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





