Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D511-6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D511-6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D511-6
| Part No | D511-6 |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | PLIERS STANDARD FLAT NOSE 6.56" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Standard |
|---|---|
| Tip - Type: | Flat Nose |
| Length: | 6.56" (166.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Standard Pliers Flat Nose Serrated 6.56" (166.6mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.39 lb (176.9g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-9264473202-7 009264473202-7 09264473202-7 73202-7 |
| Features: | Chrome Finish, Includes Cutter, Non-Slip |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply D511-6 , send us a request quote to request D511-6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D511-6.The price and lead time for D511-6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D511-6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





