Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D323-41/2C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D323-41/2C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D323-41/2C
| Part No | D323-41/2C |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | PLIERS STANDARD LONG NOSE 4.81" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Standard |
| Tip - Type: | Long Nose |
| Series: | Midget |
| Length: | 4.81" (122.1mm) |
| Other Names: | 1742-1165 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Standard Pliers Long Nose Smooth 4.81" (122.1mm) |
| Features: | Soft Grips |
| Weight: | 0.14 lb (63.5g) |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply D323-41/2C , send us a request quote to request D323-41/2C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D323-41/2C.The price and lead time for D323-41/2C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D323-41/2C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






