Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D2291 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D2291 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D2291
| Part No | D2291 |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | PLIERS STANDARD LONG NOSE 6" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Standard |
|---|---|
| Tip - Type: | Long Nose |
| Length: | 6.00" (152.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Standard Pliers Long Nose Smooth 6.00" (152.4mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.25 lb (113.4g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-9264471098-8 009264471098-8 09264471098-8 71098-8 |
| Features: | Crushing Slot, Includes Stripper, Non-Slip |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply D2291 , send us a request quote to request D2291 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D2291.The price and lead time for D2291 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D2291.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





