Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D209-4C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D209-4C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D209-4C
| Part No | D209-4C |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | CUTTER SIDE TPRD SEMI FLSH 4.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Semi Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.25" (108.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Tapered Semi Flush 4.25" (108.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.13 lb (58.97g) |
| Shape: | Tapered |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Midget |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | 0-9264472200-4 009264472200-4 09264472200-4 1742-1145 |
| Features: | Soft Grips |
| Capacity: | 11mm Dia |
Introduce
We can supply D209-4C , send us a request quote to request D209-4C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D209-4C.The price and lead time for D209-4C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D209-4C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





