Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D2-24044-MR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D2-24044-MR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D2-24044-MR
| Part No | D2-24044-MR |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC DGTL AMP AUDIO PWR D 38HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 38-HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) or 4-Channel (Quad) Class D 38-HTSSOP |
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 26 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 30W x 2 @ 8 Ohm |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | D2Audio™ |
| Base Part Number: | D2-24044 |
| Type: | Class D |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) or 4-Channel (Quad) |
Introduce
We can supply D2-24044-MR , send us a request quote to request D2-24044-MR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D2-24044-MR.The price and lead time for D2-24044-MR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D2-24044-MR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





