Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CZ1413-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CZ1413-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CZ1413-000
| Part No | CZ1413-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEAT SHRINK TUBING 3/64" CLR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.046" (1.17mm) 2 to 1 Clear |
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Shrink Temperature: | 125°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Clear |
| Series: | Thermofit RT-375 |
| Type: | Tubing, Flexible |
| Recovered Wall Thickness: | 0.010" (0.25mm) |
| Material: | Fluoropolymer, Irradiated |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.023" (0.58mm) |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.046" (1.17mm) |
| Features: | Chemical Resistant, Flame Retardant |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
Introduce
We can supply CZ1413-000 , send us a request quote to request CZ1413-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CZ1413-000.The price and lead time for CZ1413-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CZ1413-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





