Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYWUSB6934-48LFC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYWUSB6934-48LFC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CYWUSB6934-48LFC
| Part No | CYWUSB6934-48LFC |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC RF TXRX ISM>1GHZ 48-VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only General ISM > 1GHZ 2.4GHz 48-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Data Rate (Max): | 62.5kbps |
| Memory Size: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 5 (48 Hours) |
| Sensitivity: | -90dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Current - Receiving: | 57.7mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 69.1mA |
| Series: | WirelessUSB™ |
| Serial Interfaces: | SPI |
| Type: | TxRx Only |
| Other Names: | 428-1581 |
| RF Family/Standard: | General ISM > 1GHZ |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 0dBm |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Modulation: | DSSS, GFSK |
Introduce
We can supply CYWUSB6934-48LFC , send us a request quote to request CYWUSB6934-48LFC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYWUSB6934-48LFC.The price and lead time for CYWUSB6934-48LFC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CYWUSB6934-48LFC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





