Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYWB0120AB-BVXIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYWB0120AB-BVXIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CYWB0120AB-BVXIT
| Part No | CYWB0120AB-BVXIT |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC WEST BRIDGE ANTIOCH 100VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 100-VFBGA |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 100-VFBGA (6x6) |
| Standards: | USB 2.0 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | USB, Memory Card Controller USB 2.0 Parallel Interface 100-VFBGA (6x6) |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.3 V |
| Interface: | Parallel |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Controller |
| Series: | West Bridge® Antioch™ |
| Base Part Number: | CYWB012*AB |
| Current - Supply: | 110mA |
| Protocol: | USB, Memory Card |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply CYWB0120AB-BVXIT , send us a request quote to request CYWB0120AB-BVXIT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYWB0120AB-BVXIT.The price and lead time for CYWB0120AB-BVXIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CYWB0120AB-BVXIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





