Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYW311OXCT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYW311OXCT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CYW311OXCT
| Part No | CYW311OXCT |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC CLOCK DDR266 PRO VIA 48SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-SSOP (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Intel CPU Servers |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Input: | Crystal |
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Ratio - Input:Output: | 1:19 |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | LVCMOS |
| Series: | - |
| Base Part Number: | CYW311 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply CYW311OXCT , send us a request quote to request CYW311OXCT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYW311OXCT.The price and lead time for CYW311OXCT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CYW311OXCT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





