Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYD18S72V-100BBC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYD18S72V-100BBC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CYD18S72V-100BBC
| Part No | CYD18S72V-100BBC |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC SRAM 18M PARALLEL 484FBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 484-BGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 484-FBGA (23x23) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 18Mb (256K x 72) Parallel 100MHz 484-FBGA (23x23) |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Clock Frequency: | 100MHz |
| Memory Size: | 18Mb (256K x 72) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | CYD18S72 |
| Other Names: | CYD18S72V100BBC |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Synchronous |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply CYD18S72V-100BBC , send us a request quote to request CYD18S72V-100BBC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYD18S72V-100BBC.The price and lead time for CYD18S72V-100BBC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CYD18S72V-100BBC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





