Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CXDB35/10A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CXDB35/10A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CXDB35/10A
| Part No | CXDB35/10A |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Description | CONN TERM BLK DIST 2-14AWG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Line Side Connections Per Pole: | 1 |
|---|---|
| Load Side Connections Per Pole: | 4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Pole Power Distribution Block 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Voltage - Rated: | 600V |
| Load Side Connection Type: | Push In |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Line Side Wire/Stud Size: | 2-14 AWG |
| Type: | Power Distribution Block |
| Other Names: | 1920-1259 |
| Number of Poles: | 1 |
| Load Side Wire/Stud Size: | 8-24 AWG |
| Line Side Connection Type: | Screw Connection |
Introduce
We can supply CXDB35/10A , send us a request quote to request CXDB35/10A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CXDB35/10A.The price and lead time for CXDB35/10A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CXDB35/10A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





