Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX5060 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CX5060 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CX5060
| Part No | CX5060 |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | MOCA POE FILTER 5-1002 MHZ 6KV S |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Ripple: | - |
|---|---|
| Package / Case: | Inline, SMA Connection, F and M |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 1dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency: | 503.5MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.670" Dia x 2.000" L (17.02mm x 50.80mm) |
| Series: | - |
| Height (Max): | - |
| Filter Type: | Low Pass |
| Bandwidth: | 997MHz |
Introduce
We can supply CX5060 , send us a request quote to request CX5060 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CX5060.The price and lead time for CX5060 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CX5060.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







