Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CWB4405CS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CWB4405CS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CWB4405CS
| Part No | CWB4405CS |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 455MHZ WHIP STR NMO BASE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Base Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Detailed Description: | 455MHz Whip, Straight RF Antenna 440MHz ~ 470MHz 5dB Connector, NMO Base Mount |
| Termination: | Connector, NMO |
| Power - Max: | 200W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 5dB |
| Frequency Range: | 440MHz ~ 470MHz |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 35.500" (901.70mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 455MHz |
Introduce
We can supply CWB4405CS , send us a request quote to request CWB4405CS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CWB4405CS.The price and lead time for CWB4405CS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CWB4405CS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





