Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CT6F6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CT6F6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CT6F6
| Part No | CT6F6 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | WELLER TIP 9.52MM FOR W10 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | - |
|---|---|
| Tip - Type: | Soldering |
| For Use With/Related Products: | W100P, WLC100 |
| Length: | 1.370" (34.92mm) |
| Diameter: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Range: | 600°F (316°C) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Chip Size: | - |
| Series: | Weller®, CT |
| Width: | 0.375" (9.53mm) |
| Tip - Shape: | Screwdriver |
Introduce
We can supply CT6F6 , send us a request quote to request CT6F6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CT6F6.The price and lead time for CT6F6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CT6F6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





