Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRGCQ0603F12R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CRGCQ0603F12R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CRGCQ0603F12R
| Part No | CRGCQ0603F12R |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | CRGCQ 0603 12R 1% |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CRGCQ |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Other Names: | 2176339-2 A129665TR |
| Resistance: | 12 Ohms |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CRGCQ0603F12R , send us a request quote to request CRGCQ0603F12R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CRGCQ0603F12R.The price and lead time for CRGCQ0603F12R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CRGCQ0603F12R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





