Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPW10390R0JB143 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPW10390R0JB143 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CPW10390R0JB143
| Part No | CPW10390R0JB143 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 390 OHM 10W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 390 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CPW |
| Power (Watts): | 10W |
| Resistance: | 390 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CPW10390R0JB143 , send us a request quote to request CPW10390R0JB143 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPW10390R0JB143.The price and lead time for CPW10390R0JB143 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CPW10390R0JB143.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





