Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPH6444-TL-W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPH6444-TL-W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CPH6444-TL-W
| Part No | CPH6444-TL-W |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 60V 4.5A CPH6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 60V |
|---|---|
| Power Dissipation (Max): | 1.6W (Ta) |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 6-CPH |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4V, 10V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | N-Channel 60V 4.5A (Ta) 1.6W (Ta) Surface Mount 6-CPH |
| FET Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | N-Channel |
| Series: | - |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 4.5A (Ta) |
| Other Names: | CPH6444-TL-W-ND CPH6444-TL-WOSTR |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 505pF @ 20V |
| Vgs (Max): | ±20V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 78 mOhm @ 2A, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 10nC @ 10V |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply CPH6444-TL-W , send us a request quote to request CPH6444-TL-W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPH6444-TL-W.The price and lead time for CPH6444-TL-W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CPH6444-TL-W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





