Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPFC74NP-PS02H2A20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPFC74NP-PS02H2A20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CPFC74NP-PS02H2A20
| Part No | CPFC74NP-PS02H2A20 |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | CMC 2A 2LN 200 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 2A |
|---|---|
| Package / Case: | Vertical, 4 Gull Wing |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 20MHz 2A DCR 120 mOhm (Typ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 120 mOhm (Typ) |
| Series: | CPFC |
| Height (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Other Names: | 308-1559-1 CPFC74NPPS02H2A20 |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Impedance @ Frequency: | 200 Ohms @ 20MHz |
Introduce
We can supply CPFC74NP-PS02H2A20 , send us a request quote to request CPFC74NP-PS02H2A20 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPFC74NP-PS02H2A20.The price and lead time for CPFC74NP-PS02H2A20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CPFC74NP-PS02H2A20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






