Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CN7459-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CN7459-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CN7459-000
| Part No | CN7459-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | 55PC CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Shield Material: | Copper, Tinned |
|---|---|
| Length: | - |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0080" (0.203mm) |
| Voltage: | 600V |
| Shield Type: | Braid |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 4 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Conductor Strand: | 19/34 |
| Jacket Color: | White |
| Conductor Insulation: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Jacket (Insulation) Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.150" (3.81mm) |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Number of Conductors: | 4 |
| Operating Temperature: | 150°C |
| Shield Coverage: | 85% |
Introduce
We can supply CN7459-000 , send us a request quote to request CN7459-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CN7459-000.The price and lead time for CN7459-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CN7459-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






